| ionnik a întrebat:

Hipertensivii pot calatori cu avionul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da. Daca respecta sfatul medicului si isi ia medicatia corespunzator, nu este problema! Doar daca sunt din cale-afara de fricosi si asta sa le creasca tensiunea atunci at trebui sa ia si niste calmante!

| JeSa a răspuns:

Nu cred, citeşte şi de aici: http://www.sanatateplus.net/......l/home.php
Şi, e bine să se întreabe medicul.

Sănătate!

| Petronela a răspuns:

Nu

| Contrast a răspuns:

Hipertensivii stiu ca au o problema de natura medicala si cred ca au si o medicamentaie corespunzatoare, pe care si-o administreaza. Daca tratamentul este facut corespunzator, nu exista nici un inconvenient in a calatori cu avionul.

| cornel a răspuns:

Intrebi si tu medicul de familiehappy