| Manum a întrebat:

Exista sau a existat vreun serviciu/program prin care cineva care dorește sa se deplaseze dintr-un loc în altul, dintr-o localitate în alta, sau vrea sa trimita ceva cuiva din alta localitate, poate cauta persoane fizice care merg în acel loc și apoi sa calatoreasca împreună sau sa trimita pachetul cu ajutorul lor?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

BlaBlaCar

| mihai69 a răspuns:

Pentru călatorii, BlaBlaCar.

| johnnny123 a răspuns:

Cred că au existat ceva tentative pe tema asta, dar nu cred să fi avut vreuna succes.

În teorie pare o idee bună, dar dacă stai să o analizezi mai bine sau încerci să o pui în practică realizezi cât de multe probleme pot apărea în realitate.