| Aurica2014 a întrebat:

Fiul meu poarta aparant dentar. Vor fi probleme la controlul in aeroport? Adica va suna alarma?

3 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Alarma suna doar la obiectele din metal cu proprietati magnetice, si ma indoiesc ca aliajul din care este facut aparatul dentar are astfel de proprietati. Puteti verifica foarte simplu cu un magnet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil.Inainte de atrece declarati asta.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă sună, fiind vorba despre un aparat medical va putea trece fără probleme.
PS e falsă chestia că sună doar la obiecte feromagnetice. Dovada - de ce sună și dacă ai un pumn de monezi din aluminiu în buzunar?!?