Întrebare recomandată | Gi98 a întrebat:

Hei. Cand ai bilet de avion dus-intors, check-inul trebuie sa il faci pentru amandoua zboruri? Sau daca il faci pentru dus este bun si pentru intors?

4 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Daca ramai in avion nu trebuie sa faci check-in si la intors. -)... Sigur ca trebuie la amandoua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 2 zboruri diferite
Nomal ca trebuie sa faci 2 check-in-uri.

| Blackrose4 a răspuns:

Hei! Trebuie să faci două check-in-uri, unul când pleci, altul când te întorci.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt diferite si mai depinde si de cat timp ai intre cele doua zboruri. La unele companii aeriene, checkinul incepe cu o saptamana inaintea zborului. Deci, daca intre dus si intors ai mai mult de o saptamana, le faci pe rand.
Oricum, la checkin iti printezi o hartie care nu e valabila decat pentru un SINGUR zbor.