| elena99c a întrebat:

A calatorit cineva recent in Elvetia cu avionul? Vreau sa stiu daca e necesar pasaportul sau daca e suficient sa ai la tine cartea de identitate. Am citit pe cateva site-uri si fiecare spune altceva. Vreo parere "autorizata"?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de buletin pentru ca din cate stiu eu ei respecta acordul de libera circulatie in uniunea europeana

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Saitul cel mai autorizat în acest domeniu este cel al poliției de frontieră. Acolo o să afli că ai nevoie de un document de identitate valabil - asta înseamnă pașaport sau C.I.

Răspuns utilizator avertizat