| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey vreau sa merg la o clinica din Germania si pana acum nu am calatorit niciodata cu avionul vroiam sa va intreb in legatura cu pasaportul cand se face acum sau atunci in ziua cand plec si cat costa in total?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pasaportul se face inainte, asta daca nu cumva pleci peste cativa ani de zile. pretul difera in functie de tipul de pasaport si daca-l faci in regim de urgenta sau normal. ai aici informatii http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexBucuresti.htm

| xDr0gs a răspuns:

Inainte si costa in jur de 400 de lei. Daca il faci in regim de urgenta costa mai mult desigur:). Uite si aici sunt informatii http://www.sebastianbargau.ro/......-pasaport/

| Master1ro a răspuns:

Nu o sa iti trebuiasca pasaport, totusi daca vrei tu sa ai...
Se poate sa mergi decat cu buletinul in Uniunea Europeana si cu procura semnata de ambii parinti in caz de nu esti majora.
Eu am mers in Portugalia fara sa imi fac pasaport.

| fear1234567 a răspuns:

Pai trebuie cel tarziu cu o zi inainte de a pleca..eu zic sa ti-l faci de acum ..eu m-il-am facut cu o zii inainte si m-a costat mai mult cu vreo 50-60lei.