| Ryss a întrebat:

Hei, TPU!
Am o întrebare.

Dacă, de exemplu, eu aştept în aeroport avionul care zboară către Spania, iar, la un moment dat, avionul ajunge in România si urmează să decoleze în Spania, cum se anunță sosirea lui aici?

Răspuns Câştigător
| Thegurl a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa anunte la difuzor "Poarta numarul N (numarul portii in care decoleaza avionul tau) s-a deschis" si ar trebui sa arate pe panoul cu avioane

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In orice aeroport sunt zeci de monitoare care afiseaza toate zborurile. pentru sosiri cand ajung, pentru plecari cand pleaca, de unde pleaca samd

| Ryss explică (pentru Thegurl):

Şi, poarta cu țara X nu are un număr anume, nu? Depinde de aeroport?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ryss):

Nu exista poarta cu tara X.
Exista porti de la care pleaca avionul, ca spre Spania pot plecat 10 avioane pe zi, de la companii diferite si catre destinatii diferite.

Fiecare zbor are poarta lui, nu are legatura tara