| Iosif_Alexandra_1999 a întrebat:

Pot calatori singura cu avionul la varsta de 14 ani, adica am auzit, cica, ca pot plati stewardesa sa aiba grija de mine?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti calatori. Pe liniile interne ai nevoie doar de cartea de identitate. Pentru plecarea in strainatate ai nevoie de cartea de identitate sau pasaport, dupa caz si de declaratia notariala autentica, data de ambii parinti, in care isi dau acordul pentru plecare si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion.

3 răspunsuri:
| Zerro00 a răspuns:

Nu se poate trebuie ca parintii sa fie de acord

| kyliejenner a răspuns:

Iti trebuie procura de la parinti

| mihai69 a răspuns:

Cum a zis Ion, cu o remarcă - nu toate companiile aeriene oferă acest serviciu; în plus, unele dintre ele acceptă copii neînsoțiți după vârsta de 15, 16 ani.
Așadar, prima dată cere informații la compania cu care vrei să călătorești!