Întrebare recomandată | Wraic a întrebat:

Hei, urmează să plec în excursie la Cluj peste trei săptămâni 3 zile și nu stiu ce locuri sa vizitez. Ceva idei de "perle ascunse" pe care le pot vizita în Cluj?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Mai bine îi intrebi pe clujeni cand ajungi acolo.

| Nonononono1 a răspuns:

Depinde daca preferi natura sau oamenii. Piata Avram Iancu, B-dul Eroilor, Piata Muzeului pentru cafenele si plimbari. Piezisa pentru alcool. De vizitat per se locuri, nu prea sunt. Poti sa vezi gradina botanica, parcul central, cetatuia etc. Daca ai de gand sa iesi si in afara orasului, recomand Pădurea Hoia Baciu, Castelul Banffy din Bonțida, Cheile Turzii, Stufărişurile de la Sic. Oricum, verifica si pe cluj.com, sa vezi daca sunt anumite evenimente in acea perioada la care ai vrea sa participi. Distractie placuta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cheile Baciului. Grădina Boema. Iulius Mall și lacul de lângă el. Muzeul de Zoologie.