| vandy a întrebat:

Hei! Vreau sa ajung in Suedia si am zbor pana in Norvegia, iar de acolo cu autobuzul. Intrebarea mea este: am nevoie de pasaport sau pot sa ma duc cu buletinul? Este urgent!

9 răspunsuri:
| Shane a răspuns:

Ca sa fii sigur/a fa-ti pasaport. Cu buletin nu ai siguranta 100 % si decat sa te trezesti acolo ca nu ti-l accepta, mai binemergi u pasaportu.

| Intruder19 a răspuns:

Din cate stiu eu Norvegia nu face parte din uniunea europeana asa ca poti intra in Norvegia pe baza cartii de identitate, ai nevoie de pasaport.

| Intruder19 a răspuns (pentru Intruder19):

Nu poti*

| xRebecaaa a răspuns:

Ai nevoie de pasaport!
Pentru ca daca nu o sa ai pasaport, cu buletinul s-ar putea sa nu ti-l primeasca!
Asa a patit o ruda de-a mea, dar a avut noroc ca a avut pasaportul!

| Niiiicu a răspuns:

Pasaport

| kostle a răspuns:

Nu se poate

| alessia5158 a răspuns:

Cu Carte de Identitate valabila, emisa dupa 2009 --- vezi informatia oficiala"conditii de intrare Norvegia", pe site-ul Ministerului Afacerilor Externe ( MAE) :http://www.mae.ro/travel-conditions/3729
Pe acelasi site, pentru Suedia :http://www.mae.ro/travel-conditions/3750#840

| KateMiddleton a răspuns:

Unchiul meu e in Norvegia si spune ca nu ai nevoie de nici un document ca sa treci vama, da poti sa-ti iei buletinul.La hotar sta doar un singur politist si poate sa opreasca un autoturism daca este urgent. Funda?

| Alicezzz a răspuns (pentru KateMiddleton):

Daca erai atenta, el zboara pana in Norvegia, deci nu exista nici un hotar si politisit! Clar are nevoie de pasaport pentru Norvegia, iar pentru Suedia are nev doar de buletin, iar eu vb din cunostinta propie pentru ca locuiesc in Danemark si merg in Suedia in fiecare luna ~~iar in Norvegia am fost anul trecut si clar am avut nev de pasaport!