| Pop_Denisa-violeta_1966 a întrebat:

Heii
As vrea sa îmi spuneți ce ore se fac la turism și alimentație dar și la comerț
Ce profil ar fi mai bun?

2 răspunsuri:
| Moldoveanu15 a răspuns:

Eu sunt la comert si fac orele de la economic+un modul nou+practica. La fel e si la turism ai module de specialitate si practica. Nu mai faci fiz, chimie etc din cls a 11-a. Daca mai vrei sa stii ceva intreaba si iti raspund aici. Eu unul sunt foarte multumit de profil happy

| RamonaG12 a răspuns:

Turismul si alimentatia e un profil bun din mai multe puncte de vedere. Dar e si destul de greu. De exemplu la turism faci fizica biologie si chimie pana in clasa a 12-a, pe cand la comert, din clasa a 11-a, nu se mai includ aceste materii.
Teza la comert in primii doi ani se da la engleza, iar urmatorii doi ani, la econimie. Pe turism, ai la alegere dintre fizica, bio si chimie, pana in clasa a 12-a se procedeaza asa.
Ai module de specialitate si practica la fiecare sfarsit de semestru, la ambele profile.