| xBlackPearlX a întrebat:

Nu stiu ce profil sa aleg : turism si alimentatie sau comert? Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu sunt la "Filologie Bilingv Engleză" însă dacă aş fi în locul tău cred că aş alege "Turism şi alimentaţie".
Pa-pa.

| mixxjim a răspuns:

Ce ti-ar placea sa faci mai mult? Sa servesti oamenii la masa, ca si chelner, sau sa lucrezi intr-un magazin ca vanzator? Astea sunt finalurile celor 2 sectii daca nu faci pe urma si alte studii/facultate. Gandeste-te ce ti-ar placea sa faci toata viata din cele 2 variante, ca asta ar cam fi directia. Parca as spune ca varianta cu comertul ar fi ceva mai buna, poti lucra si in magazine de lux sau poti avea la un moment dat propriul tau magazin de orice, stii cum sa-l organizezi si ce trebuie sa faci, ca si chelner nu stiu, pare mai greu sa-ti faci propriul restaurant, e nevoie de mult mai multi bani si de mai mult timp sa-i aduni. Oricum, bifeaza ambele sectii ca optiuni, uneori se mai aranjeaza lucrurile si de la sine happy Succes!

| 8mariastar a răspuns:

Turismul iti ofera mai multe sanse la serviciu la noi in tara si salariu frumusel

| Okami23 a răspuns:

Banuiesc ca vorbesti de liceu.
poti sa alegi orice, te poti muta dupa primul semestru, daca nu iti place

| PoliTmFan a răspuns:

Turism si alimentatie happy
Acolo ma duc si eu si am auzit k se meritawinking big grin.

| AndreiKLM a răspuns:

Sall.Eu ati zic sa alegi comert.

| micsiinteligent a răspuns:

Eu as alege turism si alimentatie pentru ca la comert e mai greu fiindca trebuie sa completezi tot felul de documente cand aduce marfa si sunt mai multe chestii de genul acesta.