| qBawww a întrebat:

Heii TPU. Săptămâna asta merg la munte.zona Transfăgărășan.și mă întrebam dacă mi-ați putea da niște nume de obiective turistice de prin zonă? *Fără castelul Bran și Mănăstirea Curtea de Argeș*. Mulțumesc anticipat!

A da. fundă celui care dă cele mai multe obiective turistice. ^^

Răspuns Câştigător
| ella4all a răspuns:

Salut..foarte buna alegerea facuta.
1. Lacul Balea
2. Cascada Balea
3. Lacul Capra/ Cascada Capra
4. Barajul si lacul de acumulare Vidraru
5. Cetatea Poenari
6. Valea lui Stan
Distractie placutahappy

5 răspunsuri:
| raliirla a răspuns:

Castelul Bran e la zeci, poate chiar sute de kilometri de Transfagarasan rolling on the floor)

| AnaCool120 a răspuns:

Lacul Balea, Cascada Balea, Lacul Capra, Barajul si lacul de acumulare Vidraru ( cel mai inalt baraj din Romania), Cetatea Poenari. Funda? happy

| mihai69 a răspuns:

De la Sud la Nord (aproximativ): Cetatea Poenari, Barajul Vidraru, lacul Capra, Bâlea lac, Bâlea Cascadă, abația cisterciană din Cârțișoara, herghelia de la Sâmbăta, mânăstirea Sâmbăta de sus, izvorul părintelui Arsenie Boca...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E suficient daca ajungi acolo ca nu cred ca vei avea timp de alte obiective

| qBawww explică (pentru raliirla):

Mhm..cum zici tu.