| MădălinaDaniela20 a întrebat:

Heii! Vara asta o sa merg in Germania la tatal meu pentru o perioada de doua saptamâni. Imi puteți recomanda niste obiective turistice in apropierea orașului München? Obiectivele turistice se pot afla si mai departe de acest oraș daca cunoașteti ceva mai interesant de vizitat. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În afară de Allianz Arena, e muzeul BMW, Primăria (urcă în turn!) din centrul vechi, câteva berării faimoase tot prin centru, parcul orașului, în apropiere... Augsburgul - alt oraș superb, Ulm - la fel, iar la Gunzburg ai parcul de distracții LEGO.

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Poti incepe cu Allianz Arena. big grin

| aureliastamati2000 a răspuns:

Pleaca la Allianz Arena.