| catalinaalexionut a întrebat:

Heiiiiiiiii am nevoie de ajutor sad, eu peste cateva luni implinesc 18 anibatting eyelashes Si vreau sa merg la munte cu iubita mea, am gasit o pensiune undeva la Sinaia si am scris data de cand si pana cand vreau sa stau si mi-a spus pretul insa nu stiu cum se plateste, am luat o camera dubla, acolo scrie 325 de roni, daca doarme iubita mea in camera cu mine platesc dublu? Adica nu sunt lamurit cum se plateste? In functie de cate persoane stau in camera sau ce? confused va rog ajutati-ma chiar nu stiu cum se face! sad

10 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pretul /camera afisat inseamna pretul pentru 2 locuri de cazare, nu mai platesti nimic in plus pentru prietena ta.

| catalinaalexionut explică (pentru Mihaela1964):

Pai mai jos imi apare 1 ron si pretul initial si daca selectez 2 ron imi apare pretul dublu straight face nu inteleg care e faza!

| catalinaalexionut explică (pentru Mihaela1964):

Uitati poate stiti sa-mi explicati mai bine pentru ca nu am inteles, http://www.booking.com/......eliza.html mai jos va apare 1 Ron si pretul initial si 2 Ron si se dubleaza pretul nu inteleg adica daca suntem 2 persoane pretul este dublu? /:)

| chitaramea a răspuns:

Nu conteza cati dormiti in camera ...platesti cate nopti stai...clarr

| Mihaela1964 a răspuns:

Fa rezervarea, nu costa nimic anularea ei.Pretul este /camera, nu conteaza cati sunteti in camera.Platesti cu cardul sau cu ordin de plata, la banca numai dupa ce vorbesti cu receptia hotelului sa-ti confirme ca in perioada respectiva figurezi cu rezervarea pentru o camera dubla, asta ca nu cumva sa ai o surpriza neplacuta cu prietena ta de fata ...bafta!

| catalinaalexionut explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pret pe camera inseamna ca pot sta si o suta in acea camera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de "camera dubla" ai luat? Cu doua paturi sau cu un pat dublu? Daca este cu 2 paturi s-ar putea sa fie tariful/loc. Daca e pat dublu, pretul e fix, cel comunicat. Mai bine ia legatura cu ei si clarifica.

| Johnd94 a răspuns (pentru catalinaalexionut):

Din cate am vazut pe acest formular de rezervare, este un sejur de 3 zile la Hotel/Pensiune Eliza, la pret de 324 Ron daca nu ma insel. Acela este pret sejur/camera. Tu la cantitate probabil ai selectat 2 si atunci sistemul automat ti-a calculat 2 camere cu pat matrimonial ( 2 pers )

| catalinaalexionut explică (pentru Johnd94):

Multumesc, chiar acum dupa ce am citit raspunsul mi-am dat seama, multumesc tuturor m-ati scapat de stres chiar nu eram lamurit pe tema asta! big grin