| Ichigo a întrebat:

Hello, planuiesc sa fac o vizita pana in Turda din Cluj pe o trotineta electrica, si ma intrebam daca exista acolo ceva loc sau mall in care sa pot reincarca la priza trotineta. In Cluj exista prize disponibile in Iulius Mall, exista si la Turda asa ceva? Nu c-as fi cu bateria pe terminate dar nu prea pot vizita cu ea orasul daca vreau suficienta energie cat sa ma duca si inapoi.

9 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Urci tu Calea Turzii pe trotineta... Nu te sfatuiesc. E un drum plin de serpentine pana la Turda. Pericol crescut de accidente.

| Ichigo explică (pentru Lioana):

Iau M12 autobuz pana in statia ramificatie valcele pentru scurtarea timpului si sa nu consum bateria pe dealul acela la dus. Si totusi... prize ok de folosit in turda?

| Lioana a răspuns (pentru Ichigo):

Din cate stiu incarcarea la o chestie din aceea dureaza vreo 6 ore. Ai tu timp sa stai langa ea atat? chiar daca gasesti priza. Si in plus trotineta nu are putere sa urce dealuri. Iar la coborare fiind panta motorul se poate lovi de asfalt.
Prize probabil gasesti in benzinarii.

| Ichigo explică (pentru Lioana):

6 ore... in niciun caz. 3.5-4 ore, si nu-mi trebuie reincarcare completa ca fac dus-intors cu o incarcare full. Doar acolo, un 10% pentru o plimbare prin oras.

Ma gandeam la ceva cafenele ca poate au ele priza. Iau o consumatie si stau o ora.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Cauta sa ti faci prieteni in turda
la ei poti fi sigur ca o poti lasa la incarcat fara sa o pazesti
e mai buna o bicicleta electrica
atunci cand nu mai ai baterii pedalezi

| Ichigo explică (pentru LasleaIoan1972):

Eh, bicicletele electrice sunt foarte scumpe laughing Dar oricum am autonomie de 45 de km. Si traseul de dus-intors are doar 34km.
Am mai intrebat si-n alte surse, poate dau de scouter buddies ce-mi inchirieaza o priza, mersi!

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Ichigo):

Bicicletele electrice preturi foarte bune pe olx

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ichigo):

Distanta Cluj - Turda doar dus este cca. 30 Km, la intoarcere inca atat.
Mai ai Dealul Feleacului de urcat prin impingere-trotineta, care va fi nemilos (e lung si abrupt), unde nu va fi capabila trotineta sa se urce nici incarcata full.

Mai bine dai la microbuz 8+8 lei si te duce cu trotineta impreuna (circula la interval de jumat de ora), astfel iti ajunge si incarcarea de baterie toata ziua. happy

| Ichigo explică (pentru Bula):

Dupa cum am zis si mai sus... iau M12 pana in valcele, de acolo traseul are 16.5k dus