| Zaied a întrebat:

Hello TPU, daca vreau sa inchiriez o camera la un hotel si sa mai stau cu o persoana mai platesc si pentru acea persoana sau doar pretul camerei/noapte?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Există mai multe tipuri de camere tongue Cameră single, cu un singur pat, cameră double, cu pat dublu sau cu pat matrimonial, cameră twin, cu 2 paturi separate, apartament, suită. Există şi camere de 3 sau mai multe locuri, dar în general la pensiuni sau hoteluri de până în 3 stele. Preţul e calculat pe cameră, dar în general e împărţit din punct de vedere al costurilor între persoanele care beneficiază (dacă stăm 4 într-un apartament de 2 camere cu preţul de 400 de lei/noapte, vom plăti fiecare câte 100).
Dacă tu(Zaied) plăteşti camera dublă, nu contează dacă alegi să stai doar tu în ea sau mai aduci pe cineva, serviciul e plătit complet.

7 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

La hoteluri exista 2 tipuri de camere
1 Camera cu pat dublu
2 Camera cu doua paturi
Pretul nu este in functie de persoane
daca iei o camera cu pat dublu poti sa mai iei inca cate persoane vrei cu tine in camera
la fel si in ceea cu doua paturi

| blaablaablaaa a răspuns:

Depinde de cate persoane vrei sa inchiriezi camera, daca camera inchiriata este de 2 persoane si voi stati 20 platiti pretul de 2 persoane.

| Baton a răspuns:

Platesti camera, dar oricum iti va iesi pe ochi pretul. poti alege sa inchiriezi o garsoniera/apartament 24 de ore ca iesi mai ieftin, sau cabana...solutii ieftine sunt destule, chiar si gratis sunt

| Asy3 a răspuns:

Daca platesti o camera dubla vei plati doar tu. Spre exemplu daca o camera dubla e 100 lei fie ca mergi doar tu sau ca mergeti doua persoane tot 100 de lei ramane camera.

| PufoseniaDF a răspuns:

Platesti doar pretul camerei.

| mateibianca10 a răspuns:

Banuiesc ca nu...

| Seducatorul a răspuns:

No! Have a nice sex experience in the hotel room!