| ely44 a întrebat:

Hey! Am 18 ani si vreau sa plec in vacanta in Spania cu prietenul meu, stie cineva daca in afara de buletin imi mai trebuie si altceva pentru a parasi tara? Multumesc

Răspuns Câştigător
| nuestenimic a răspuns:

Atata timp cat esti major si tu si prietenul tau ai nevoie doar de buletin si nu-ti mai trebuie nimic

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind majora n-ai nevoie de altceva, decat de cartea de identitate (cu buletin de identitate nu se poate merge in strainatate si sigur n-ai, nu se mai fac de peste 20 de ani).

| Pizzaislife a răspuns:

Doar de buletin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bani

| Adry05 a răspuns:

In UE nu ai nevoie de altceva decat de buletin pe care ti-l va cere atat la vama de iesire din tara cat si la cea de intrare in Spania.
Drum bun si distractie frumoasa! happy

| mihai69 a răspuns:

De fapt, îți mai trebuie câte ceva: bani, haine de schimb, un aparat foto... chestii d-astea. A! și de buletin n-o să ai nevoie. Nu de alta, dar acum nu se mai folosește - au făcut cărți de identitate.