Întrebare recomandată | AlinaG a întrebat:

Hey, salut people de pe TPU. O intrebare pentru cei care au fost in India, ce vaccinuri sunt obligatorii si cam cat costa? Cum a fost calatoria? Ce ati vizitat?

2 răspunsuri:
| Sergiu2k12 a răspuns:

Salut,in India din cate imi amintesc parca era obligatoriu vaccinul impotriva febrei tifoide la care ti se adauga chimioprofilaxie pentru malarie si in rest ti-as recomanda si pentru hepatita a, b, tetanos sau antidifterie pentru ca multi turisti se intorceau cu ele.

| Sergiu2k12 a răspuns:

Si de vizitat sunt multe locuri... de exemplu ar fi munti, raul gange, orasul Rajasthan, safari in jungla, Taj Mahal si cine stie ce alte locuri interesante e fain daca iti permiti sa le vizitezibig grin