| CuteCurly a întrebat:

A fost cineva in Turcia? Ma voi duce in 19, si vreau sa stiu daca a fost frumos, v-a placut? *Daca ati fost*. Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| epurasu a răspuns:

Da am fost de multe ori in Istanbul o data in Ankara si in

Capadocia (Troia). Este foarte frumos merita sa mergi --intra pe google si tasteaza : Istanbul – orașul celor 1001 de moschei si apoi

Istanbul, obiective turistice de neratat
--vacanta placuta!

5 răspunsuri:
| TravisForest a răspuns:

Hey! Am fost o singura data in Turcia si am ramas cu gura cascata. Mi-a placut mult. Nu vei regreta ca mergi, ai sa vezi! Eu am fost in vacanta 2 saptamani si a fost super. Sper sa te distrezi si sa iti placa la maxim.

O seara frumoasa sa ai!

| CuteCurly explică (pentru epurasu):

Multumesc ♥

| Andeuta a răspuns:

Am fost odata in Turcia si mai mult decat toate obiectivele turistice mi-au placut oamenii, cultura si respectul pe care il au

| DeKoniec a răspuns:

Am fost de 2 ori, este deosebit, mai ales daca este prima data cand calci pe "pamant strain". Uita-te pe net la monumente turistice, sunt o groaza de vizitat. Succes!

| Mareacluj a răspuns:

Nu sunt amatoare de vacante pasive, imi place sa expoaltez, sa cunosc locuri noi cu incarcatura istorica in primul rand. Asa ca nu ma impresioneaza un sejur Antalia la all inclusive. In schimb, pot sa-ti recomand Istanbulul, asta inseamna minim o saptamana cu ghid (sunt f.multe de vazut) sau mai mult daca mergi pe cont propriu. Moscheile Sf.Sofia si M.Albastra, interior/exterior, Palatul Topkapi cu gradinile, palatrul Dolmabache (arhitectura superba), o croaziere pe Bosfor, vizita pe Insulele Printului (in Marea Marmara), bazarul turcesc, inchisoarea celor 7 turnuri, unde a fost ucis C.Brancoveanu si fiii si neaparat o seara traditionala turceasca (Eu am fost la GAR unde in sala am fost din 11 natii in aceeasi seara si cam 7 ore am cantat si am dansat cu solista lor, un fel de karaoke, cu melodii din tarile tuturor celor prezenti in sala. Super sa vezi japonezi, armeni, etc. cantand in romaneste "Sanie cu zurgalai"). In timpul liber am mai vizitat (pe cont propriu) Biserica Vlaherne, cu icoana facatoare de minuni pictata de Sf.Luca. Recomand rahatul turcesc si zecile de feluri de baclavale. Mai poti vizita Turnul din Galata, in care se poate urca, stadionul Galatasaray, si multe altele