| anonim_4396 a întrebat:

big grin Deci am sa plec in Turcia, si, fara alte introduceri, as vrea sa ma ajutati:

1. Ce sa imi iau la mine? (In afara de chestiile personale, doar cele pentru drum) Adica in afara de o sticla cu apa rece. big grin

2. Ce sa fac pe drum? (O sa mergem cu masina, si o sa ne ia vreo 12-13 ore drumul) Ma gandeam sa iau o carte, sa citesc [Imi ocupa din timp vreo 2 ore (In total)], telefonul (Vreo o ora) Si MP 3-u [Ca sa ascult muzica, si sa ma relaxez (Vreo 3 ore) Si plus somnul (Pentru ca o sa plecam de acasa pe la 2-3, deci o sa fiu obosit) Vreo 3 ore. Ce sa fac ca sa imi umplu restul timpului cu alte activitati? big grin

Fundaaa! tongue Multumesc anticipat tuturor tongue [P.S.: Scuzati categoria... big grin Stiu ca multi va uitati la categoria asta, si multi dintre voi sunt foarte ajutatori big grin ]

Răspuns Câştigător
| Miiku a răspuns:

Daca pleci cu parintii in Turcia cred ca ei te-ar putea sfatuii mult mai bine ca noi ce ar trebui sa iti iei la tine. Dar daca pleci cu prietenii ar fi mai bine sa nu ii asculti in totalitate. laughing

1. Ai putea sa iti iei la tine o perna si o patura ceva. daca ai spus ca o sa fii obosit te va ajuta sa dormi mai confortabil. happy

2. Avand in vedere ca mergi cu masina si nu poti face prea multe lucruri. daca ai laptop ai putea sa ti-l iei la tine ca sa mai tii legatura cu prietenii si sa stati de vorba. daca nu foloseste telefonul` sa vorbesti cu cineva. ii spui ca te plictisesti si vrei sa treaca timpu`. Ori poti sa pornesti o conversatie in masina cu persoanele de fata. sa faceti cateva glume, astfel timpu` ar trece repede. Sper ca te-am ajutat. happy

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa activezi roamingul, bani pentru suveniruri, sa ne povestesti ce s-a petrecut in piata Taksim din instanbul