| Ionut0991654 a întrebat:

in cateva zile o sa calatoresc prima oara cu avionul Si nu am emotii pentru zbor asa cum am pentru ceea Ce trebuie sa fac in aeroport si vreau sa mentionez ca plec si din Anglia si nici nu ma prea descurc cu limba ca sa intreb pe acolo imi puteti explica Ce trebuie sa fac pas cu pas? Multumesc ah Si nu am bagaj de Cala

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Google translate pe telefon si roaming-ul de voce si date activat

insa in ziua de azi sa ai "probleme cu limba" engleza e cam penibil

refugiati din Siria si stiu engleza, chiar daca ajung in Jermania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri in aeroport, presupunem ca ai check in ul facut online.
Te duci direct la controlul de securitate. Treci de control securitate ai apoi control documente. Pe urma iti cauti poarta de îmbarcare si astepti sa inceapa tot procesul.

Daca e pleci de pe Luton, aia anunta poarta destul de tarziu asa ca esti mai mereu atent la monitoare odata ce ai trecut de toate controalele.