| Swanhilde a întrebat:

Iarna in Atena - Grecia?! Temperaturile.

As dori sa merg de Craciun in Grecia, mai precis Atena... Vroiam sa stiu de la cunoscatori care sunt temperaturile in acea perioada?! Am inteles ca vremea e mai posomorata...

4 răspunsuri:
| razzy23 a răspuns:

Intr-adevar vremea e posomorata iarna adica ploua destul de mult in schimb nu e frig ca la noi in tara.

| Swanhilde explică:

Multumesc frumos...
Iar la frig, inseamna ceva in genu vremea actuala?! Eu la temperaturile minime pe decembrie am vazut minima maxima 6, iar maxima 18/20...Acum nu stiu daca e chiar asa.

| Lora a răspuns:

Eu merg in fiecare an de vreo 3 ori in Atena pentru ca am familia acolo, iernile sunt calduroase fata de cele ale noastre eu mergeam in fusta fara probleme, poile nu-s chiar foarte abundente trec si alea repede, e frumos la ei iarna.Vacanta placuta

| Swanhilde explică:

Multumesc frumos!