| damonsalvatorecnog a întrebat:

Imi poate descrie si mie cineva un oras din strainatate pe care l-ati vizitat?[dau fundita on the phone

Răspuns Câştigător
| aragon18 a răspuns:

Cassino, Italia. Un oras deosebit love struck Este plin de magazine laughing Foarte ordonat, oameni civilizati, nu tarani cum sunt pe la noihee hee La cativa km e si manastirea Montecassino, e situata undeva sus, nu stiu cum sa iti explic thinking E un peisaj frumos in Cassino, e si un magazin romanesc pe acolo :d magazine chinezesti, pizzerii. e o pizzerie unde se serveste doar pizza din aceea marehee hee Superb oras, ti-l 'recomand' laughing Sau Roma, tot prin zona aia. Sunt multe de vizitat, la Colosseum te asalteaza o groaza de ghizihee hee sunt si niste oameni imbracati mai ciudat pe strazi cu care te poti poza daca le dai niste maruntishee hee Daca ai noroc, dai peste multi romani laughing mai ales la metrou laughing Fontana di Trevi, muzeul de ceara, columna lui Traian, Muzeul Castelului Sant'Angelo si lista continua laughing sunt o multime de lucruri de vizitat prin Roma.si prin Cassino. Italia e foarte frumoasa, daca ajungi acolo vreodata n-ai mai vrea sa pleci tongue

10 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Arezzo - Italy.

Destul de cool, lume buna. End of story

| aaaa12345 a răspuns:

Paris orasul iubirii, ai un sentiment de iubire cand esti in el si altele...

| rosto a răspuns:

O sa iti descriu orasul meu prefart, si anume Amsterdam... Well, in Amsterdam eu nu am vazut arhitectura si cladiri si muzee, asta am vazut in restul Olandei. In Amsterdam am vazut oameni, am vazut libertatea cu ochii. Oameni adunati din toate colturile lumii umblau teleghidati facand o vacanta pe cinste. Numai localnicii erau grabiti pe biciclete, turistii erau letargici de la atata fumat. Canalele alea... minunate, tarfele in geamuri, si ele minunate. Totul este minunat acolo, dar Olanda nu e Amsterdam.

| Ana_8420 a răspuns:

Varna - Bulgaria : Este atat de frumos! Iar catedrala din Varna este deosebita. Cand am fost era vara, eram de fapt la mare.batting eyelashes

| Mihaelaa98 a răspuns:

Iti spun cel mai frumos oras pe care l-am vizitat a fost antalya din turcia gasesti multe lucruri interesante pe care in Romania nu le vezi sunt lamai miros foarte frumos chiar daca stai la o distanta mare de ei au bananieri (niciodata nu am inteles cum cresc da cand am ajuns acolo si am vazut am inteles totul ). orasul are multe castele si multe lucruri pe care nu stiam ca le voi vedea vrodata. eu le-am recomandat prietenilor mei sa se duca acolo. e foarte tare sa megi cu masina (nu e mult ca 1500 de kilometri big grin)doaua zile pe drum cu masina am mers si pe feribot deci a fost cea mai tare vacantawinking

| fataroz a răspuns:

Madrid din spania e ca si la tara acolo dar mai este si un moll si niste tauri de cartin de 10 m care is pe desert si la care copii le-au facut oasse fosfoescente si piscine ieftine dintre care una este facuta de un rege

| Tudyrcea a răspuns:

Roma clar si de departe asemenea arhitectura uimitoare si biserici impresionante nu am mai vazut. La italieni totul e cultura si sitorie, oriunde te uiti vezi sattui impresionante si in fiecare biserica niste picturi fenomenale. In afara de orasul meu in care m-am nascut nu cred ca exista oras mai frumos ca Roma. O sa ramai uimita de cate lucruri poti vedea si invata intr-o saptamana. Este o frumusete de oras si merita sa mergi( ca sa poti spune ca ai vazut toata Roma iti trebuie o luna minim).

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Eu am vazut VENETIA e superrrrrrrr daca ai ocazie sa il vizitezi sa nu o ratezi(e un oras numai pe apa, nu sunt masini numai barci si in loc de autobuz sunt vapoare mai mari) ca sa iti mai spun nemaipomenit daca vrei iti tr poze (parca si poza me a e tot òla venetia facuta)ceau

| Lora a răspuns:

Pai nu stiu intreaba-ma am fost in Ungaria, Austia, Germania, Grecia si acum sunt in Franta la Paris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Venezia.dk ai ocazia nu il rata.eu stau in venezia si nu ratez nici o sansa de a ma duce sa ma plimb cu gongola.nu ai parte de aglomeratie de masini doar barci si in plus ai si porumbeii la dispozitie sa te joci cu ei... o minunatie de oras