| Anonima_9977 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot calatorii cu avionul singura[desi nu am 14 ani impliniti] dus-intors romania-timisoara-:franta-bordeaux- pentru 3 luni, iar daca pot prin ce firma pot merge si cat ar costa?

fundita pentru cel/cea care imi gaseste rezolvarelove struck mersi

Răspuns Câştigător
| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai in primul rand ati trebuie un pasaport :), apoi sa gasesti niste oferte pe internet :P
UItete aiciaaa...
http://www.esky.ro/......a/Bordeaux
Sauuu... uite ati dau mai multe siteuri si tu dai clik pe care vrei tu de aicii :)
http://www.google.ro/......tp?/search
Fundaaa`;))?
Pleasee :">:">
PLeasee` pluss cas primaa :">:">

2 răspunsuri:
| KLU a răspuns:

Esti minora. nu poti pleca nicaeri de una singura. trebuie sa fie un adult alaturi de tine, de obicei un parinte. daca e altul, trebuie sa mergeti la notar sa faceti nu stiu ce panarami de hartii in care persoana respectiva isi asuma responsabilitatea pentru tine, iar parintii semneaza ca sunt de acord sa te lase pe mana acelei persoane. altfel nu vei putea sa treci de vama.

| Alexz Razz a răspuns:

Poti sa platesti un insotitor de bord ca sa te insoteasca. eu asa am facut anul trecut cand am fost in spania. big grin
daca vrei mai multe detalii trimite`mi un msj cu id-u tau xD