| SERIALS a întrebat:

Imi spune cineva ce inseamna check-in online inainte de zbor? Nu sunt familiarizat cu toti termenii. Si e ok sa ai cu tine un laptop in ghiozdanul pe care il porti in salonul avionului? AM citit ca cu Wizz Air ai voie sa ai pana in max 20 kg in ghiozdan. Daca platesti ceva mai scump ai voie sa iei si un troler 55x40x23 cm, desi nu e specificat cate kg poti avea in el.

Ma ajuta cineva? Cine a zburat cu Wizz Air recent? Ce ai voie si ce nu ai voie sa ai in ghiozdan? Si daca ai troler 55x40x23 cm il iai cu tine in salonul avionului sau il dai la cala?

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Toate informațiile le găsești pe site ul lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai aici toate detaliile legate de bagaje

https://wizzair.com/......ie/bagajul

bagajul de mana gratis are pana in 10 kg si marimile unui rucsac. Poti avea laptop in el.

Check in ul este formalitate prin care primesti biletul. Cand faci plata, platesti rezervarea, check in ul inseamna efectiv eliberarea biletului