| nauca a întrebat:

In care sezon e cel mai frumos la Lacul Sfanta Ana?

Răspuns Câştigător
| redsummer a răspuns:

Hey, nauca!
Daca voi spuneti ca vara, e mai frumos eu va contrazic.Am fost in ambele sezoane, dar mai mult mi-a placut iarna.
Iarna... e mirific sa cobori in jos cu o sanie de 4 persoane, pe care tu trebuie sa o coduci, sunt niste urcusuri si coborasuri, pe o parte cu o prapastie de toata frumusetea.
Este mirific, poti pe panta ce ajunge la lac sa te dai cu sania, iar la urcare se face un sir ce sanii si ne tracteaza pe toti o masina.
Nu am cuvinte sa iti spun cate de frumos e locul acela si cat de plin de legende care-mai-de-care mai haioase si interesante.
Este un loc plin de mister, dar ai grija drumul pana acolo e foarte, foarte, froarte periculos, noi, am facut accident si eram la un pas sa cadem in prapastie, dar chiar merita sa mergi.

Acela a fost al 2 loc cel mai frumos vizitat din romania.Pentru a merge acolo iarna iti trebuie un gram de nebunie si mult curaj.

Pa-Pa

7 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Sfarsitul lui August Pentru ca am fost la Bicaz si e magnific big grin

Elianna
| Elianna a răspuns:

Vara, ca sa poti face si baie.Am fost de cateva ori acolo cu cortul. Este splendid. Era mai greu cu apa de baut, in rest, OK!

| Petronela a răspuns:

Vara

| Klara a răspuns:

Ma, mie sincer mi s-a parut ca e mai frumos toamna. Am fost la sfarsitul lui Septembrie si era bestial, totul era in culorile alea... portocaliu, maro... si lacul arata superb love struck

| foxi a răspuns:

Toamna! la inceput de toamna!

| BlackPearl a răspuns:

Deacord in totalitate cu Elianna.Si eu am fost de vreo 3 ori cu, cortul si este superblove struck

| maia_1923 a răspuns:

Vara e foarte frumos, ai grija la ursi.