| betty17 a întrebat:

In cazul unei calatorii cu avionul, laptopul pot sa il bag in bagajul de mana daca incape?

9 răspunsuri:
| Diduuxx a răspuns:

Cred ca da, daca il dai pe modul avion

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti

| MarcelCarp a răspuns:

Da, tocmai ce am fost si eu cu avionul am vazut oameni care si-au luag laptopul si stateau pe el

| MarcelCarp a răspuns:

Cred ca depinde si cu ce firma mergi da mai mult ca sigur ca poti daca il tii inchis fara baterie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ref la intrebarea ta: da, sigur ca poti lua cu tine laptopul in avion. In nici un caz sa nu il pui in bagajul de cala, daca vrei sa nu ramai fara el. Zbor placut.

| Elliewayne2000 a răspuns:

Da poti si poti sa il iei in geanta lui speciala

| epurasu a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. E bine să ai ceva baterie la el pentru controlul de securitate; e posibil să fii rugată să-l pornești (ca să dovedești că e calculator, nu altceva).
Îl poți folosi în timpul zborului, cu excepția perioadelor de decolare/ aterizare. Doar că acolo sus nu e internet. De loc...

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul unei calatorii cu avionul, laptopul trebuie transportat DOAR in bagajul de mana si scos la fiecare scanare din aeroport!
Sunt acolo cutii de plastic unde trebuie sa-l pui, inainte sa treaca prin scanner.