| kevin9 a întrebat:

In ce tara ati vrea sa calatoriti si de ce?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Elveția, mi se pare că are niște peisaje superbe.
Spania și Italia, mi se par foarte vii, colorate, cu tradiții interesante.
Suedia și Norvegia, am o slăbiciune pentru partea nordică
Japonia, mi se pare interesantă și au și niște peisaje ce la noi nu le prea întâlnești
India
ce n-aș vrea să vizitez decât dacă mi s-ar da ocazia s-o fac complet gratuit : Anglia, Germania, Dubai, Coreea

16 răspunsuri:
| Yrem3119 a răspuns:

In Franta, pentru ca mi se pare o tara romantica sa zic asa. E o tara destul de frumoasa si interesanta.

| cristi202 a răspuns:

Elvetia. Ca turist. Ca un iubitor al muntelui, as avea ce vedea, nu? Si nu numai pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa calatoresc in SUA, pentru ca este unul dintre visurile mele sa ajung acolo, si sincer este singura tara in care chiar imi doresc sa merg macar o data in viata. Restul tarilor nu pot sa zic ca ma pasioneaza.
As putea trai bine mersi fara sa merg vreodata in alde Bulgaria, Grecia, Germania etc.
Dar SUA chiar merita sa fie vazuta macar o data viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum nicaieri
in rest am cam fost pe unde am vrut.

In Japonia mi-ar placea sa ajung si in India, dar acolo nu o voi face pentru sanatatea mea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca si Portugalia, sa vezi ce frumos e pe coasta Atlanticului.

| Cosmin86 a răspuns:

Pai anual calatoresc in 3-4 tari.
Unde nu am ajuns inca si as vrea: Japonia, deoarece am citit Shogun si alte carti de genul si sunt foarte atras de cultura lor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yrem3119):

Dar nu in Paris, du-te pe coasta de azur daca vrei sa vezi ceva frumos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

In Italia iti recomand Coasta Amalfi, cred ca e cel mai frumos loc de la ei. Bine, sunt si subiectiv, poate altora le place Positano mai mult :p

| Adry05 a răspuns (pentru Cosmin86):

Aș vedea toată Italia dacă aș avea posibilitatea laughing frumoasă țară.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Pai, dupa ce trece pandemia, eu ti-am recomandat unde mi-a placut mie cel mai mult happy

| Zorn a răspuns:

Germania, Polonia, Olanda si Elvetia.

| kevin9 explică (pentru Zorn):

Astea le poti vizita cand vrei tu si cu bani mai putini

| Wr3nch a răspuns:

Japonia. Au o cultura fascinanta si plina de contraste.

| Violleta2022 a răspuns:

In Japonia, fiindca-s fascinata de cultura lor.

| florin926481f a răspuns:

Afica de Sud pentru ca mi se pare o tara superba mai ales ca are o fauna extraordinara pe care nu o vei intalni in alta parte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru florin926481f):

Ai fost, sau doar e in plan?