Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

In ce ţară ţi-ar plăcea să călătoreşti şi de ce?

Răspuns Câştigător
| anonim a răspuns:

@bro, intr-adevar, fiecare tara are cultura ei, este frumos sa decoperi noi culturi, sa descoperi locuri frumoase, oameni noi.chiar si in jungla amazoniana daca mergi, vei descoperi lucruri minunate, asta daca nu te descopera un piton inainte. rolling on the floor

27 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Australia, de ce, ma fascineaza aborigenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin toata lume. Peste tot sint locuri misto de descoperit. Si fiecare cultura ere ceva deosebit care merita sa fie studiat si admirat. Cred si eu... acum poate ma insel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Bora Bora vreau sa ajung. Si sunt in stare sa-mi vand un rinichi sa-mi realizez visul.

Shin
| Shin a răspuns:

Japonia! Ma fascineaza abolut totul la ei... port-ul, bucataria, limba, cultura. Mi-as dori sa pot ajunge acolo si sa stau un an sau doi, sa traiesc printre ei, si sa ajung jucator de GO profesionist tongue Deh... vise...
Numai bine, Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

Japonia ! Ma fascineaza abolut totul la ei... port-ul, bucataria, limba, cultura. Mi-as dori sa pot ajunge acolo si sa stau un an sau doi, sa traiesc printre ei, si sa ajung jucator de GO profesionist tongue Deh... vise...
Numai bine, Shin.

| DenissaDeea a răspuns:

In Grecia/Dubay, sunt superbe si interesante de frumoase.

| psiholoaga a răspuns:

Cecilia, ti-l iau eu, ca am doar unullaughing Eu as merge in Peru, in Indonezia, in Belgia, in Franta...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Am vazut pana acum cam tot ce inseamna Europa de Est. Acum as vrea s-o cotesc spre Vest. Italia, Franta si Spania, in mod special. Cred ca locurile alea mustesc de istorie, ca de altfel si multe locuri din Romania.

| dinusinziana a răspuns:

Finlanda/Scandinavia. imi place mitologia nordica happy

daniela
| daniela a răspuns:

Visez de mult sa fac o calatorie in America de sud...Imi place enorm modul lor de afi si toata viata am fost fascinata de cultura maisa si incasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau o anaconda Emile, ca-i cel mai mare sarpe constrictor de pe Terra rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca nu te balacesti si te halesc de viu pirania, sau te chishca tarantula cea mare si rea laughing

mlm
| mlm a răspuns:

Israiel, mi-ar place sa imi improspatez memoria cu locurile sfinte, desi am mai fost o data mi-ar face placere sa revad aceasta tara, ma fascinat.

| moonY a răspuns:

Orice tara pe teritoriul careia nu voi intalni tarantule, pentru ca vreau sa ma si intorc. fara traume.
shin, stii sa joci GO?

| borsec a răspuns:

Oooo... ce greu a fost sa ma decid, dupa mine as vrea in toata lumea, iar daca trebuie sa aleg as opta pentru America de Sud.

Răspuns utilizator avertizat
| kh1ss a răspuns:

.

| kh1ss a răspuns:

Mi-e mi-ar place in peru... vreau sa vad cum traiesc samanii, si ce fac ei... :p

| naty_3185 a răspuns:

Mi-ar placea sa merg in Franta, Italia, Ciudad de Mexico, BOLIVIA...ETC

Shin
| Shin a răspuns:

@moonY: Da, stiu sa joc GO. Sunt in curs de perfectionare si din pacate mai am doar o viata intreaga ca sa ating perfectiunea happy Pacat ca nu sunt si in locatia prielnica GO-uluiwinking
Stii ce este GO-ul? (rar imi e dat sa vad pe cineva care stie ce e acela... ce sa mai zic de fete tongue )

@Bro: Tarantulele sunt intradevari mari, dar sunt foarte frumoase si dragalase. Si nu musca decat daca sunt foarte provocate si ca ultima solutie. Si in caz ca era ceva ce nu stiati deja, muscatura de tarantula nu este mortala! (decat daca esti alergic tongue ).

Numai bine,
Shin.

| maryana5 a răspuns:

Bulgaria rolling on the floor
nu ai vazut ce reclama ii face la televizor? rolling on the floor
Doamne! astia chiar le-au intrecut pe toate rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Shin.am avut si eu niste tentative (esuate) de a juca. m-am enervat si l'am aruncat.eram mai mica si tata se straduia sa ma invetelaughing ma fascina forma pieselor, vroiam sa'mi fac margele rolling on the floor
**tarantulele? frumoase? sunt cele mai groaznice vietati! nici sa nu le pomenesti numele, ca imediat apare un paianjen (sunt conectati intre ei.nu stiu care e treaba)
si daca muscatura nu e mortala... ce? poti muri doar cand o privesti!

Shin
| Shin a răspuns:

Ce adevar graiesti laughing Cand vine cineva pe la mine si-mi vede setul de GO, "UUU! margele!, UUU! bomboane!" laughing Zici ca a incercat sa te invete GO? mare om happy

Cat despre tarantule... Ai vazut vreodata una adevarata ca sa zici ca nu-ti plac? happy Asa spunea si fosta mea... "Daca aduci asa ceva in casa, eu nu mai am ce cauta la tine"... 3 zile mai tarziu "Dai muzica aia mai incet ca trezesti fetita, uite ce frumos doarme" happy "Mai pune-i si tu ceva in terariu cu care sa se joace ca se plictiseste" laughing Si inainte de asta, ea considera ca avea fobie de tarantule...winking Sunt si ele create de Dzeu... da-le o mica sansa macarwinking
Numai bine, Shin.

| alexam a răspuns:

China. Ma fascineaza tot ce am citit si vazut despre aceasta tara!

| dulshe a răspuns:

Sa calatoresc? tot in romania, sunt locuri f frumoase de vizitat care inca nu am reusit sa le vizitezbig grin

| claudya a răspuns:

Bine gandit dulshe...ca acasa nu e nicaeri...si tarisoara noastra are multe locuri pitorestidar si Elvetia merita vizitata.

| crissstina a răspuns:

Cred ca Rusia. Nu pot spune exact de ce, dar cand aud de Rusia ma trec fiorii, ca sa zic asa laughing. Este superb acolo. Ma fascineaza dimensiunea tarii. Este interesant ca e cuprinsa de foarte multe fuse orare. Limba lor imi place la nebunie, apasarea pe consoane, modul de scriere e superb. Dansurile lor, traditiile, vestimentatia, bisericile, toate acestea sunt fascinante.