| Girly97 a întrebat:

Cat de mult ajuta limba engleza atunci cand calatoresti intr-o alta tara?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avand in vedere ca este prima limba de circulatie internationala, te ajuta foarte mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stii limba tarii in care mergi de la foarte mult in sus

| Lukasssz a răspuns:

Daca tara in care te muti are ca limba principala engleza, te poti descurca. Daca nu, trebuie sa stii limba din tara respectiva.

| blackann a răspuns:

Tu ai vreo logica in creierul ala?

| Seimy a răspuns:

Te ajuta ca sa te poți descurca in țara respectiva. Decat cu un robot. Care poate nici nu traduce bine. Si trebuie sa stai sa Asculți sa pui sa scrii. E mult mai ușor sa traduci o fraza in capul tău si sa vorbești tot de acolo.