| Morphines a întrebat:

În ce țară ai vrea să călătorești?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Mi-as dori sa ajung in Centraia Pennsylvania, m-a atras mult povestea orasului care a ars si inca arde in subteran si as vrea sa il vizitez.
Uite aici despre el daca ti-a atras atentia http://ro.wikipedia.org/wiki/Centralia,_Pennsylvania
Seamana mult cu povestea din filmul SilentHill, chiar imi doresc sa vizitez locul ala.

73 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acolo unde îmi permite situația financiară.
Oriunde în lume, mai puțin în zonele cu conflicte militare/terorism/război.
Pa, pa.

| Ballet a răspuns:

Italia.

| mona a răspuns:

India

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Planeta pamant

| OoBunnyoO a răspuns:

Alaska.

| Duucu a răspuns:

Texas,în general prin America de Sud.

| Morphines explică (pentru Duucu):

Păi Texas este în America de Nord :/

| Duucu a răspuns (pentru Morphines):

Știu,păi aș vrea în Texas și prin America de Sud...

| Morphines explică (pentru Duucu):

Am înțeles.

| SaveTheNature a răspuns:

Stiu unde NU vreau sa calatoresc:
nu in S.u.a
nu in India
nu in China
nu in Arabia
nu in Africa
nu in Rusia, Pakistan Afganistan, Iran,Irak.
Nu in Anglia.
Tarile de mai sus au polaritatea crescute, se pune accent pe valoarea banului si nu pe valoarea omului.
As vrea sa vizitez:
Tarile nordice (pentru aer,oameni si mentalitate)
Elevetia, Austria,Cehia, Slovenia, Slovacia,Italia,Spania, Portugalia, Linchestien, Andora, Croatia, Albania(aproape toata Eurpa)
Noua Zeelanda
Australia
Japonia.
Singapore si o mare parte a Americii Latine.
Canada.
Cam atat.

| Morphines explică (pentru SaveTheNature):

Fiecare cu preferințele lui.

| Alyra a răspuns:

Laponia.

| LegionarulRoman a răspuns:

In Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mexico sau Arabia Saudită, au un tratament special pentru femei. laughing
Vreau să merg la Nurmberg, Germania.
Apoi Belgia. Pentru că Belgia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egipt, Peru, Burkina Faso.

| Morphines explică (pentru anonim_4396):

Locuri exotice, nu glumă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morphines):

Pai dahappy
Prefer ceva mai diferit decat marile orase ale lumii.

| svartirhimnar a răspuns:

Finlanda şi Norvegia.

| Morphines explică (pentru svartirhimnar):

Foarte interesant. Poate vei adăuga pe lista ta și Suedia.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Morphines):

Da, chiar mă gândeam.

| SaveTheNature a răspuns (pentru svartirhimnar):

Buna alegere. Sa stii ca in afara de trupe rock..ca probabil asta e motivul principal. Norvegia, Finlanda si Suedia si chiar Islanda -sunt tari care pun pe primul loc omul-nu banii
Polaritatea este scazuta astfel e foarte greu sa ajungi bogat, si el sa fel de greu sa saracesti.
Au grija de mediul inconjurator, promoveaza cultura foarte mult, muzica de calitate. Protejeaza excelent drepturile omului, sunt foarte educati, foarte scolit, si lista continua.
Eu m-as muta acolo, dar sunt friguros, si in plus iarna nu prea vezi LUMINA zilei cu adevarat-.e un continuu amurg.

| svartirhimnar a răspuns (pentru SaveTheNature):

Aşa e, nordicii sunt cei mai civilizaţi.

| vlad89c a răspuns:

Anglia, America, Spania, Egypt, Franta.

| Morphines explică (pentru vlad89c):

Cam multe, mai bine ai opta pentru un ocol al Pământului. Cred că o să fie posibilă chestia asta în viitor. happy
Subscriu pentru Anglia, S.U.A. și Franța.

| vlad89c a răspuns (pentru Morphines):

Pai e posibila si acum, dar daca as avea banii aia nu cred ca as mai sta pe TPU acum big grin

| Morphines explică (pentru vlad89c):

De fapt, da, ai dreptate, dar mă refeream la ceva mult mai simplu. Ai luat trenul și gata ai înconjurat lumea laughing

| vlad89c a răspuns (pentru Morphines):

E laughing ar fi frumos sa stai mult intr-o tara. adica 1 luna sau mai mult, sa vezi macar ce e mai important, nu sa stai 3 zile si gata.

| Morphines explică (pentru vlad89c):

Corect. Visul meu, de fapt, este să ajung în S.U.A., mai exact în New York. Nu știu de ce, dar nu mă las până nu dau o raită pe acolo. Sau stai. Să dau o haită? laughing Aș sta o viață acolo. Sau poate două. Poate ne întâlnim cândva. big grin

| vlad89c a răspuns (pentru Morphines):

Da, daca nu te omoara cineva, ca doar nu degeaba e renumit new-york-ul.
Mergi prin parc seara si vine cineva la tine cu cutitul la gat.

| Morphines explică (pentru vlad89c):

Păi și eu îi spun că acel cuțit este ieftin. Îi recomand un magazin în care se găsesc cuțite mult mai bunewinking

| SaveTheNature a răspuns (pentru Morphines):

Pe ce va ghidati cand va alegeti tarile? Chiar sunt curios.

| SaveTheNature a răspuns (pentru Morphines):

Cele mai proaste alegeri sun practic S.u.a, Anglia si Franta.
Daca iti plac hotii,banii, criminalii, cazino-urile, prostitutia, drogurile, si gunoaiele si poluarea -intr-adevar tarile citate de tine sunt o alegere bunawinking
Si in fine cateva muzee, cu: Uitati ce hoti suntem smugsmug

| Morphines explică (pentru SaveTheNature):

Vreau să vizitez țările respective pentru atmosfera lor și istorie.
De ce ai vrea să mergi în Lichenstein sau în Andora?
Nu mai zic de Africa, unde te rașchetează canibalii laughing

| SaveTheNature a răspuns (pentru Morphines):

Du-te unde vrei.

| Morphines explică (pentru SaveTheNature):

Idem.

| MisFit20 a răspuns:

India, mi se pare o destinatie foarte misto, daca ar fi sa fac voluntariat ar fi perfect.

| SaveTheNature a răspuns (pentru MisFit20):

Slumdog Milionaire.Ai vazut filmul?

| MisFit20 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu, de ce? Este interesant?

| SaveTheNature a răspuns (pentru MisFit20):

Are vreo 6 premii oscar. Este printre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata! Este facut in India. TREBUIE sa-l vezi, pana la sfarsit. Te va face sa plangi.

| MisFit20 a răspuns (pentru SaveTheNature):

O sa il vad in cateva zile.Ma pasioneaza tot ce e legat de India.Este cumva filmul ala cand fetita aceea este vanduta traficantilor?

| SaveTheNature a răspuns (pentru MisFit20):

Prezinta India asa cum e ea, cu bune, cu rele.Si o poveste emotionanta dintre 2 tineri indieni.E dramatic pana la lacrimi.

| MisFit20 a răspuns (pentru SaveTheNature):

O sa-l vad acuma, o sa revin cu o parere, desi starea psihica nu-i permite, ma risc!

| Morphines explică (pentru MisFit20):

Este un film frumos, cu Vrei să fii miliardar? laughing

| SaveTheNature a răspuns (pentru Morphines):

Da,dar nu aia e tempa principala.Nu concursul. Ci O lectie de viatawinking

| MisFit20 a răspuns (pentru SaveTheNature):

E superb, o adevarata lectie de viata, asa cum ai spus.Ideea principala a filmul este capacitatea unui om care reuseste sa lupte, sa nu se dea invins, oamenii in care nu poti avea incredere, nici in cei ce-i cunosti de o viata. Emotionan si captivan, fiecare intrebare il ucidea caci ascundea un trecut trist, daca recunostea ca a mintit ar fi echivalat cu a spune ca nu a suferit atat.Multumesc,SaveTheNature pentru recomandare.

| SaveTheNature a răspuns (pentru MisFit20):

Uuuu te-ai uitat deja? Foarte perspicace!big grin Ma bucur ca te-ai uitatbig grin

| georgeta27 a răspuns:

In franta

| Cristina27061999 a răspuns:

Anglia

| SaveTheNature a răspuns (pentru Cristina27061999):

Si tu iti cauti de munca? Ce aveti oameni cu Anglia e PRAF!
-praf la mancare
-praf la vreme
-praf la peisaje
-praf la semnal
-e praf in general

| ღHinataღ a răspuns:

Siberia, vreau sa simt frigul care l-a indurat familia mea cu multi ani inainte.Hmm...poate China, nu, nu, stiu, Japonia!

| Morphines explică (pentru ღHinataღ):

Interesant! happy

| ღHinataღ a răspuns (pentru Morphines):

happy happy happy dar tu in ce tara ai vrea sa calatoresti?

| Morphines explică (pentru ღHinataღ):

N-am locuri exotice, poate în afară de Bora Bora, asta ca loc, nu țară. Ca să-ți răspund, U.S.A.winking

| miru20cmrecords a răspuns:

In istanbul.

| Korb a răspuns:

Turcia...Istanbul..orasul viselor mele laughing

| Morphines explică (pentru Korb):

Suleyman? laughing

| Korb a răspuns (pentru Morphines):

Nu neaparat..imi place orasullaughingdar ce Hurrem nu e frumoasa?laughing

| Morphines explică (pentru Korb):

Ba da laughing O mai vezi doar sezonul ăsta laughing

| Korb a răspuns (pentru Morphines):

De unde stii..esti fan?laughing

| Morphines explică (pentru Korb):

Nu pot spune că sunt mare fan, dar sunt la zi cu toate serialele posibile și filmele și este un serial de apreciat și foarte bine realizat big grin

| AskorDie a răspuns (pentru Morphines):

Stii..sunt de acord cu tine...total!

| AskorDie a răspuns (pentru Morphines):

Ai vreun personaj preferatlaughing?

| Korb a răspuns (pentru Morphines):

Ai vreun personaj preferat?

| Morphines explică (pentru Korb):

M-ați întrebat amândoi laughing Și asta în decurs de un minut big grin Of, să spunem că-mi place Hurrem, fiidncă e un personaj complex, dar fiecare are plusuri și minusuri, dar aici e problema scenariștilor/regizorilor. Voi? happy

| Korb a răspuns (pentru Morphines):

Ibrahim PASA!laughing

| Morphines explică (pentru Korb):

A, interesantwinking Mai am un personaj interesant, dar care apare în sezonul 4.

| Korb a răspuns (pentru Morphines):

Care?laughing nu ma fierbe?

| Morphines explică (pentru Korb):

Prințul Bayezid big grin

| Simmi a răspuns:

Cred ca in Anglia. thinking

| lari1999 a răspuns:

Anglia si multe altele

| SaveTheNature a răspuns (pentru lari1999):

PROASTA alegere. Iti cauti de munca asa-i?