| warwara a întrebat:

In ce tara va doriti/visati sa traiti?
De ce? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc sa raman in tara deoarece nu as putea sa plec in afara doar daca familia mea si iubitul meu ar veni impreuna cu mine. Unde mi-ar place sa locuiesc? Oriunde in lume happy

53 răspunsuri:
| sergiu a răspuns:

In orice tara in care as fi linistit si as avea o viata decenta impreuna cu familia si prietenii...

| jump a răspuns:

Anglia, habar n`am de cehee hee

| valy a răspuns:

Chiar si in irak as duce o viata mai buna ca aici in romania... poti crede despre mine ce vrei dar am dreptate. daca nu ai pe taticu cu bani, sau sa dai in cap, sau sa furi, sau sa duci fete la produs sau alte chestii,, nu ai cum sa traiesti in romania, daca mai vrei sa mai faci si un copil de unde pana unde sa il cresti si sa ii oferi un patut, ceva de mancare si tot ce ii mai trebuie, nu mai poti, pe vremuri iti oferea un acoperis deasupra capului, dar acum hai sa fim sinceri unu cu altu. oriunde as pleca numai sa scap de romania asta

| Flav a răspuns:

Ma multumesc cu ce am. Altii mor in alte colturi ale lumii din cauza cutremurului, crezi ca e momentul sa fim fuduli?

| roxanac a răspuns:

In Scotia. Poate o sa-l intalnesc pe William Wallace big grin (da da, ala din film)

| cucu a răspuns:

Am fost plecat paa acum in spania, italia, grecia si momentan traiesc in maroc. sincer si cu mana pe inima, nicaieri nu`i mai bine ca acasa. chiar daca aici in maroc am salariu triplu decat in romania mi-as dori foarte mult sa ma intorc, insa nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar placea sa locuiesc intr-o tara exotica.

| Kassandra1408 a răspuns:

Din fericire, visul meu s-a implinit happy Sunt studenta in Anglia din septembrie - acolo este alt grad de civilizatie, curatenie, intelegere - nu se fura ca la noi, oamenii sunt politicosi, exista diversitate nu xenofobie. Oamenii sunt saritori, nu trec pe langa tine saca ai cazut pe strada - pur si simplu e o alta viata!

| Bacemi a răspuns:

In Franta. Pur si simplu. Stiu limba un pic si m-as descurca pentru inceput si in al doilea rand am mai fost acolo si mi-a placut la nebunie. Dar as fi incantat de orice provocare. Singur nu m-as duce niciodata, doar cu iubita / sotia si/ sau prieteni apropiati.

| sabela a răspuns:

Australia. Dar este doar un vis. Cred ca nimeni nu ne poate interzice sa visam.Este un taram al contrastelor si asa cum se zice:''contrastele atrag''.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Franta este tara visurilor mele, dintotdeauna mi-am dorit sa vizitez aceasta tara minunata. As dori sa vizitez Parisul cu cele mai importante obiective turistice, cum ar fi; Muzeul Luvru, Notre-Damme, Turnul Eiffel, Palatul si gradinile Versailles, Arcul de Triumf.

| Mamamare a răspuns:

Mi-as dori sa locuiesc in Paris.:X
Dar eu spun ca cel mai bine este ca sa locuiesti in tara unde te-ai nascut, pana ce te obisnuiesti intr-o alta tara, dureaza foarte mult, mai ales daca nu sti limba...happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In Americalove struck
Pentru ca este o tara frumoasa si se vorbeste englezalove struck

| Ploaia a răspuns:

Singapore, diferite motive.

| remus a răspuns:

Pentru o perioada mi-as dori sa traiesc in israel la locurile sfinte, in rest aici in tara cu neajunsurile, amarul, bucuria si famecul locurilor de nastere.

| lifeistough a răspuns:

U. S. A. pentru ca este the land of oportunity!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata nu doresc sa mai fiu niciunde. Dar singura tara unde ma simt acasa e Romania.De ce? Pentru ca aici sunt amintirile copilariei si cei dragi, pentru ca atunci cand esti plecat, ti-e dor sa auzi chiar si o injuratura in limba romana si... ti-e doooooor, ti-e dor chiar si de acel spin care te-a intepat odata...

| ionnik a răspuns:

Imi doresc foarte mult sa traiesc in germania sau austria, deoarece ador limba germana si o studiez de multi ani tocmai pentru acest lucru, de care m-am decis de cativa ani.imi place ca acolo sunt alte conditii de trai, oamenii sunt mai draguti, mai politicosi si este mai multa ordine si disciplina happy
ador austria:X

| OnWeed a răspuns:

Nu stiu de ce dar mie mi-ar placea sa locuiesc in Anglia, asta atata timp cat as avea acolo o parte din prieteni, familia si sa am si o situatia financiara buna.

| omudinliftutau a răspuns:

În U. S. A:X:X
S-ar putea să plec la sfârșitul verii:X:X:X

| eva_2950 a răspuns:

In fiecare zi imi doresc sa traiesc intr-o alta tara, asa ca fiind indecisa traiesc in Romaniahappy.

| OnWeed a răspuns:

Nu stiu de ce dar mie mi-ar placea sa locuiesc in Anglia, asta atata timp cat as avea acolo o parte din prieteni, familia si sa am si o situatia financiara buna.

daniela
| daniela a răspuns:

Austria, e atat de ordonata, lipsita de griji si frumoasa

| victoria_8973 a răspuns:

Franta/Austria/Spania. Sunt niste tari minunate dupa parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer am stat in 4 parti.GERMANIA este frumoasa, curata si ai tot ce ai dar viata este monotona si oameni sunt foarte reci asa ca nota 4.AUSTRIA este frumoasa daca iti place o viata linistita si aer curat dar se cistiga foarte bine dar pentru mine era prea de tot imi place lume multa si agitatia cum se spune o viata cosmopolitana.FRANTA este frumoasa dar nu este asa cum o vedem in filme sunt foarte rasisti si nu vb altceva decit franceza refuza sa vb engleza cu tine dar daca te duci in vacanta iti recomand PARISUL si BORDOUX nota 9 pentru o vacanta in FRANTA. SPANIA este cea mai buna tara unde poti sta sa-te stabilesti se cistiga bine este curata plajele sunt cele mai bune din europa iti recomand,, LA CONCHA,, SAN-SEBASTIAN locul 8 in lume oameni sunt primitori totul este OK cum se spune VIVA ESPAÑA deci iti recomand sa-te gindesti de 2 ori inainte sa te stabilesti undeva nu bani sunt totul conteaza si oameni din jurul tau.ALEGEREA ESTE A TA un salut si numai bine

| warwara explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Eram curioasa sa stiu parerea oamenilor. Mie imi place Romania (desi am dubla cetatenie) si sunt de parere ca daca esti f bun, te poti afirma si poti sa traiesti destul de bine si aici. Va doresc tot ceea ce voi va doriti happy!

| Sara a răspuns:

In Anglia, ma fascineaza.

| Yarinn a răspuns:

America, deoarece e tara posibilitatilor, sau Grecia, pentru ca acolo m-am nascut si am locuit pana la 6 ani.

| AlecSSyA a răspuns:

Germania, S. U. A pentru ca in Germania am fost si mi-a placut extrem de mult totul incepand de la mancare, centre comerciale, orase, oameni, etc.Si S. U. A pentru ca este o mare putere si ai ce vedea acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta, Anglia, Austria, Germania, Spania. Pentru ca imi plachappy