| anonim_4396 a întrebat:

1.Daca v-ati mai naste inca o data, in ce tara ati vrea sa traiti? De ce?
2. Nu aveti cumva senzatia, sentimentul ca nu ati apartine acestei tari, ca de fapt ati fi din alta parte (asta in caz ca va doriti mult sa va fi nascut acolo). De ce?

O zi buna!

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Cand am fost mai tinara cu vreo zece ani, as fi vrut sa ma nasc in Ungaria sau Canada dar doar pentru a avea mai multi bani.Dar acum ma simt foarte bine si aici pentru ca in timp mi-am dat seama ca fercirea personala nu depinde de tara in care te nasti ci de felul in care poti administra resursele financiare si umane care iti sunt date la dispozitie.
2-Nu.Intotdeauna m-am simtit bine aici in tara in orasul in care m-am nascut.Cum am scris si mai sus doar lipsa banilor ma necajeau intr-o vreme dar imi iubesc orasul si tara.

| NoRegretsxx a răspuns:

Probabil intr-o zona tropicala. Nu conteaza tara. Dar Romania are avantajele ei si sunt multe crede-ma. Pacat ca suntem o tara saraca, datoare si plina de hoti. Oh da...si de prosti, atat de prosti ca in loc sa-i furam pe altii, ne furam tot pe noi, unul pe altul. Niste ratati!