| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, dumneavostra va doriti sa traiti intr-un oras dezvoltat, intr-o zona dezvoltata sau intr-o zona unde exista putina activitate ( la tara, in mediul rural )?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai mai muică, presupun ca intr-o zona dezvoltata.

| Nemessys a răspuns:

Într un oraș dezvoltat care sa fie și ordonat. Ex: Cluj, Timișoara, Arad.
De ce? Ai ce face, ai unde merge, ai ce oameni sa cunoști.

| Curious2 explică (pentru Nemessys):

Da, ai dreptate, dar, ia gandeste-te, zonele sub-dezvoltate, cele rurale, nu ar trebui dezvoltate si ele?
Pe ele cine le dezvolta?
Spre exemplu, comuna Coţuşca din judeţul Botoşani.
Cine va dezvolta acea comună?
Locuitorii acelei comune nu au nevoie de internet, nu au nevoie de apa curenta, nu au nevoie de calculatoare, nu au nevoie de un parc de distractii?
Cine o sa faca toate astea?
Marea majoritate de acolo au plecat in Anglia, Germania, Franta si Italia.
Ei muncesc in tari din Uniunea Europeana, ca mai apoi sa isi construiasca case si sa isi cumpere o masina ( un automobil).
Daca taica-miu nu ar fi facut asta, eu as fi murit de foame.
Marea majoritate a locuitorilor au cel mult liceul terminat.

| Curious2 explică (pentru Curious2):

Cei care se intorc sunt adultii cu varste de peste 40 de ani, dar tineretul nu se mai intoarce.

| Nemessys a răspuns (pentru Curious2):

Tu ai întrebat unde as prefera sa stau.

Nu vad ce legătură are ceea ce ai scris tu cu răspunsul meu.
Nu este treaba mea ce se întâmplă în celelalte zone.

| Curious2 explică (pentru Nemessys):

In New York ai vrea sa traiesti?

| Nemessys a răspuns (pentru Curious2):

Încă nu am vizitat newyork ul încât sa îmi pot da cu părerea.
După cum am zis, îmi place ca orașul sa fie curat. Ma îndoiesc ca newyork ul este curat happy.

| SingleForOne a răspuns (pentru Curious2):

Stai liniștit că va veni cineva cu proiecte de dezvoltare de noi case și pamanturi, pe urmă făcând publicitate despre vânzare-cumpărare, pe urmă magazine, ș.a.m.d. Un antreprenor se duce in special in locurile fără speranță sau opțiuni, pentru ca el sa le ofere, pe urmă având câștigurile lui, bineînțeles.
Acesta este doar un exemplu.

| marinaru777 a răspuns:

La tara e mai liniste, in oras e multa poluare si zgomot