| fabian12345326 a întrebat:

Intr-o statie de metrou vine doar un singur metrou? (ex: La obor vine doar M1?)

4 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Uita te pe harta metrorex si vei intelege. Unde se intersecteaza liniile exista o conexiune intre ele. Da, la obor vine doar M1, dar sunt mai multe metrouri pe linie daca la asta te referi.

| fabian12345326 explică (pentru UzzY475):

Eu am vrut sa aflu daca in statie acolo la obor vine doar M1

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru fabian12345326):

Da, la obor vine doar M1

| Bizon95 a răspuns:

NUUUUUUU
la Obor vin doua metroaie
unul dintr-o directie
si altul din cealalata
da, sunt ambele M1, dar ca sa NU fie numai M1 trebuie sa fie statie dubla, cum ar fi Victoriei, Unirii, Diristor sau Basarabi

dar sa nu uitam gaura de nord, unde e statie dubla ne-conectata, adica, daca vrei sa schimbi magistrala trebuie sa iesi de tot din alta magistrala (bullpoop), asa ca ori platesti de dou ori, ori te duci la Basarabi si schimbi acolo!