| cealapamarin a întrebat:

La chec k in mai platesc ceva din cate am inteles daca ti l faci online numai platesti nimic? Dau funda! Ajuta ti ma!

6 răspunsuri:
| Nuzicnume a răspuns:

Numai la wizz și Ryanair plătești

| Tpufan123 a răspuns:

Din ce știu nu plătești nimic, doar sa ai foaia cu biletul și bagajele cu greutatea exactă de pe el. Asta dacă l-ai făcut online.

| cealapamarin explică (pentru Tpufan123):

Eu am 2 bagaje de 23kg, adica 46 kg in tot, daca imi iau un singur bagaj si depaste 23 de kg un bagaj este ok?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Check in ul online nu costa.
Cel in aeroport costa la companiile low cost

| cealapamarin explică (pentru suntserios):

Eu am 2 bagaje de 23kg, adica 46 kg in tot, daca imi iau un singur bagaj si depaste 23 de kg un bagaj este ok? Pot trece asa?

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut check-in online, mai plătești doar dacă e cazul - la kg în plus peste bagajul admis, sau bagaj suplimentar dacă ai mai multe valize decât ai dreptul prin biletul cumpărat.