| iuandfto a întrebat:

Ma gandeam sa fac un documentar despre romania. O sa fac un filmulet din imagini. Stiti vreun cantec linistitor ca susurur cascadelor sau a raurilor? Vreau sa pun in fundal la documentar.

5 răspunsuri:
| ionutk9 a răspuns:

Iti recomand sa cauti muzica de enya o sa iti placa

| FeFy` a răspuns:

Petruta Kupper - Memory. Iti recomant merge 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asa ceva, dar stiu alt ceva...Gheorghe Zamfir-Kill Bill

| RUMBURAK a răspuns:

Atunci pune si tu melodii interpretate de gheorghe zamfir, sunt cele mai potrivite

| Aero a răspuns:

Cum zicea si ionutk9, Enya e cea mai buna alegere la orice filmulet/prezentare/documentar ai vrea sa faci, are muzica pentru orice. Muzica ei e foarte vizuala, nu-i de mirare ca sunt destule filme artistice ce folosesc muzica ei.

Nu trebuie neaparat sa fie muzica romaneasca...conteaza ce se aude si cat de bine intensifica ideea documentarului tau.

Uite o melodie: http://www.youtube.com/watch?v=KIpt_BIrIzM