| cml a întrebat:

Ma mut definitiv in Canada. Este necesar sa am buletin la plecare? Pot parasi tara numai cu pasaportul? Intreb deoarece mi-am pierdut buletinul si nu mai am timp sa-l fac.

5 răspunsuri:
| Barbie69 a răspuns:

Poti numai cu pasaportul. funda?

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Poti parasi tara cu pasaportul, insa este necesar sa-ti refaci buletinul odata si-odata, deoarece nu se stie cand poti avea nevoie de el.Cand iesi din tara ai nevoie fie de buletin fie de pasaport, stiu asta pentru ca si eu am plecat in strainatate. Sper ca te-am ajutat

| mixxjim a răspuns:

Poti pleca cu pasaportul, dar fa-ti buletinul, pentru ca daca vrei sa-l faci din Canada, pierdut fiind, o sa fie o mare grozavie de acte si incurcatura. mergi aici si depune actele pentru buletin, vezi daca nu-l poti obtine intr-o zi-doua, cu taxa de urgenta, daca nu se poate lasi procura cuiva care ramine aici (bunici, vecini, oricine in care ai incredere) sa-l ridice cand e gata si sa ti-l trimita. sa ai o viata frumoasa pe-acolo! happy

| cicodor a răspuns:

Ai nevoie doar de pasaport

| Mirela77 a răspuns:

Nu ai nevoie de buletin pentru nimic! Vei obtine drept de rezidenta acolo si practic iti faci documente emise de statul canadian.Viata lunga si frumoasa!