| sorina_bradin a întrebat:

Merita sa pleci in concediu de Paste sau sau mai degraba stai acasa cu familia?

Răspuns Câştigător
| Geanina_5503 a răspuns:

Pastele se petrece in familie, este o sarbatoare unde e mai bine sa mergi la parinti, sa va distrati impreuna.

8 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Da merita dar depinde foarte mult de tine ce preferi, uite si eu sunt indecisa pentru.ca a aparut o oferta in grecia pentru 5 zile cu colegi dar parca n-as da familia pe colegi...

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca dorinta ta este sa pleci si familia nu are nimic impotriva, adica nu se supara parintii, bunicii si alte rude ca nu petreci impreuna cu ei atunci alege o destinatie frumoasa si du-te.

mira
| mira a răspuns:

Ambele situatii trebuie experimentate, traite.Este interesant si emotionant un pelerinaj de Pasti in locuri exotice incarcate de traditii pascale deosebite.Nu totdeauna vei avea puterea fizica si financiara de a-l intreprinde, de aceea este bine sa-l faci la tinerete. Daca in familie este o situatie speciala de suparare, boala, singuratate, proiectul se amana. Mira

| stefania_dobros a răspuns:

Poti pleca in orasele cunoscute ca fiind destinatii ideale pentru Craciun. Mergi la Budapesta, Praga, Viena sau Munchen. Viziteaza targurile de Craciun. Este frumos!

| ionut_iosub a răspuns:

Ramai de Craciun acasa si pleaca de Revelion. Craciunul este o sarbatoare care se sarbatoreste in familie dar nimic nu te impiedica sa pleci dupa 26 decembrie. Oricum nu prea ai ce face de Craciun in alte parti, toate magazinele, muzeele si restaurantele fiind inchise.

| alinutaa a răspuns:

Pana acum doi ani am facut pastele in familie dar anul trecut am zis sa facem o schimbare si am fost la munte mai exact la Lacul Rosu si a fost foarte frumos. Daca tu crezi ca ai nevoie de o mica schimbare atunci nu ezita... merita

| cely a răspuns:

Sarbatorile Pascale se sarbatoresc acasa, in familie. In concediu se poate pleca oricand, la sfarsit de saptamana poti sa faci o iesire.Fiecare familie ar un ritual de pasti. Acolo unde vei merge, va trebui sa respecti alte traditii (impuse) Nicaieri nu poati sarbatori mai bine decat acasa

| cely a răspuns:

Pastele se sarbatoreste acasa cu familia. In concediu se pleaca in alte perioade ale anului. Fiecare familie are un ritual de sarbatori. Plecand, trebuie sa respecti ce ti se impune. Pastele e o data in an. Merita sa-ti bucuri familia