| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

O sa trebuiasca sa plec in vara asta la verisoara mea in italia ea va pleca o saptamana in londra iar eu voi ramane cu matusemea dar o sa fiu cam singura ce as putea sa fac in acest timp in afara de stat pe mess? limba nu o stiusadsadsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea profita de aceasta perioada invatand limba..nu e asa greu daca stai printre oamenii care o vorbesc.

5 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Pai o poti ruga pe matusa tasa te duca in cele mai speciale, cele mai frumoase locuri din zona in care locuieste si nu numai...sau poti sa o rogi pe verisoara ta sa te ia si pe tine in londra.

eileen
| eileen a răspuns:

Am stat in italia 3 luni jumatate, nu stiam limba, eram total paralela dar am invatat-o stand printre oameni, cu dictionarul in mana, si apoi, iti spun, nu este limba mai usoara ca italiana pentru ca sunt o sumedenie de similaritati intre ea si romana.
Poti sa ii spui matusii tale sa te plimbe prin oras, sau iti iei tu un ghid si te plimbi de una singura, daca ai curajwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa iesi cu matusa ta si sa vizitezi multe locuri prin italia
am auzit k e ff frumos
e cam plictisitor cand pleci intr-un loc necunoscut unde nu ai prieteni si nici macar nujtii limbasadsadsad
oricum succes

| miry a răspuns:

Nu e nevoie sa cunosti limba, iesi cu matusa ta si viziteza zonele, si eu am fost in italia 4 luni cu sotul meu nu stiam limba acum inteleg dar nu vb italiana, dar daca tot te duci viziteza italia e f frumoasa

| iepurash a răspuns:

Pai incerci sa inveti limba si sa cunosti orasul...gasesti u in tot orasu ceva distractiv de facut