| PeStraziGoale a întrebat:

Pe 13 iulie plec in Republica Dominicana. As vrea sa stiu daca si voi ati mers in tari mai departate. si daca s a intamplat ceva? Adica cat de sigur e sa merg cu avionul? Si sa mi spuneti ce as putea face in avion. Cam 9 - 10 ore cat stau acolo.

Multumesc anticipat

Scuzati Categoria

5 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

In avion poti sa asculti muzica la un mp3 player sau ce ai tu ( nu la telefon, pentru ca trebuie sa il inchizi ), sa citesti o carte, reviste, dormi..cam asta, altceva nu imi vine in minte.
Cat de sigur e cu avionul. daca e sa comparam, sunt mult mai multe accidente de masina decat de avion, nu? E ok, stai linistita si bucura-te de vacanta. O verisoara a mea a fost acolo si a venit foarte incantata, mi-a spus ca este superb si ca merita.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Daca vrei sa pleci acolo uite aici o oferta extraordinara!

http://www.agentii-de-turism-cluj.com/......-vara.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice caz, dupa ultima mea vizita (nu singura) din Dominicana, pot sa zic doar atat: calatoria cu avionul e de cel putin 270 de ori mai sigura decat o ora pe strazile din RD. Iti urez succes si viata lunga!
PS. Pe avion cel mai bine e sa bei vreo 2 vodci, sa iti vina somnul. Nu uita sa iti iei o pernita de-aia speciala de ceafa, sa nu te trezesti stramb(a?). Asa o sa ajungi odihnit(a?) pe fusul lor orar, care e cu vreo 5 ore inaintea orei Romaniei (parca).

| valentino52 a răspuns:

Ai grija sa nu iei cu tine material pornografic sub nici o forma in republica dominicana e problema mare cu asta(cred ca nici poze sexy in telefonul mobil). Si nici statuiete religioase chestii de genul! In Avion iti recomand sa dormi..mai sunt turbulente deasupra oceanului!