| stefybx a întrebat:

Pe site-ul cu pensiuni din Baile Felix sunt unele care scriu la tarife 0 ron iar cand intri pe detalii au tarife de la 50 ron in sus. De ce atunci mai scriu initial 0 ron? Numai pentru publicitate?

Răspuns Câştigător
| carmen_9743 a răspuns:

pentru ca unii nu-si fac treaba sau vor trafic pe site!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca atunci cand inscriu anuntul, au o rubrica speciala pentru pret, pe care daca nu o completeaza, apare automat 0 RON. Nu ar fi nimeni nebun sa scrie pentru publicitate, e clar ca nu pot oferi gazduire degeaba.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

pun asa ca sa atraga atentia.iti dai seama ca nu exista nicio pensiune cu tarife 0.decat poate tabere scolare sau alte excursii sponsorizate.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti sa fie si omisiuni... voite sau nu din partea celor ce au in grija site-ul vezi mai jos o adresa in care spre exemplu nu e trecut nici un pret
http://www.romania-pitoreasca.ro/Prahova/pensiuni/huiban.php
In plus sunt site-urile colective unde pretul nu e trecut pentru ca fiecare vila are alt pret de cazare. Acolo e 0 si numarul de camere sau alte amanunte...
Nu cred ca e o buna publicitate ce fac ei - daca isi au inca site-urile in constructie sau... nu-s bine facute. Cel putin asta e parerea mea

| addflo a răspuns:

Mai exista si cazul in care au mai multe preturi, sau pretul difera in functie de perioada in care tu faci rezervarea.
O camera single nu poate avea acelasi pret ca o camera dubla.
Multi adopta varianta 0 ron pentru simpla aparitie.

| cristina_4459 a răspuns:

Multi fac chestiile astea decat pentru publicitate...