| AleB a întrebat:

Pentru cei care au fost in Bulgaria, este scumpa mancarea acolo? Daca ati putea da si niste exemple v-as fi recunoscatoare. Multumesc!

7 răspunsuri:
| LissaHateaway98 a răspuns:

Hei, eu am fost in Bulgaria. Nu stiu sa-ti dau exemple clare. In supermarket-uri e mult mai ieftina mancarea. De fapt toate. O ciocolata de calitate e vreo 2-3 lei si la noi e vreo 4-5. Berea e mai ieftina. Si la terase preturile sunt putin mai mici ca ale noastre. Mai ales la pizza.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Lissa.

| AleB explică (pentru LissaHateaway98):

Multumesc!

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Buna, eu am fost plecat in Bulgaria acum 2 saptamani la mare..este destul de ieftina mancarea in comparatie cu Romania...deci du-te fara griji. daca vrei mancare foarte ieftina poti lua din anumite magazine care au oferte chiar si reduceri de 50-80%

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru deundecumpar):

Gasesti peste tot, chiar si in cora/carrefour, nu sunt asa rare

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru deundecumpar):

Nu te-am contrazis ca sunt scumpe, doar ziceam la "asta daca gasesti ca is rare ca dracu"