| Pisicutza_3550 a întrebat:

Peste citeva zile plec la tabara, ce ar trebui sa imi iau?

Răspuns Câştigător
| Fashion a răspuns:

Pai desigur niste haine! De exemplu i-ati ceva haine subtiri de vara, dar i-ati si ceva haine groase nu se stie ce va rezerva vremea.Ar trebui sa-ti iei niste pantaloni pentru. ca sunt sigura ca veti merge in diferite drumetii, ca veti face foc seara cand va fi si mai racoare si ar trebui sa-ti iei ceva lung ca sa te fereasca de tantari( sigur vor fi si sigur vor veni la lumina). Daca stai 3 zile s-ar putea sa ti se faca dor de familie si poti sa-ti iei o poza cu ei, o iconita sa te fereasca de nenorociri, niste jocuri gen monopolis(daca ai) sigur veti avea si timp liber si poate va veti plictisi.Nu trebuie sa-ti lipseasca un gel dus, periuta si pasta de dinti, un prosop mare si unul mic,hartie igienica, servetele de unica folosinta, pijamale normal, niste papucei cu care sa mergi la baie(gen slapi) iar daca ti-a venit menstruatia pentru ca banuiesc ca esti fata ar trebui sa-ti iei niste absorbante (nu se stie niciodata) si niste chilotei.Pe drum ar trebui sa-ti iei ceva de rontait laughing adica niste sticksuri, biscuiti etc dar nu chipsuri, apa de preferabil plata, o limonada in caz ca ai rau de masina. Daca stai 3 zile normal ar trebui sa ai niste bani la tine in caz de orice, vezi cat iti dau parintii... altceva nu stiu ce ai mai putea sa-ti iei eu sper ca te-am ajutat cu cat am putut... Sper ca te vei distra de minune in tabara si sa ne povestesti cum a fost. Iti urez succes! O zi buna! Funda? puppy dog eyes :X :*

3 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

1.Pasta si periuta de dinti.
2.Prosoape si alte produse de igiena (sampon, gel de dus, unghiera).
3.Hainele pe care crezi ca le voi folosi acolo.
4.Un mp3 player in cazul in care o sa ai timp de plictiseala/ carti de joc/un caiet si un pix si alte chestii antiplictiseala
5. nu uita sa iti iei si prietenii cu tine laughing
distractie placuta!

| MireeeLa a răspuns:

Daca te suci in tabara neaparat iti trebuie un rucsac! Si sa ai in el urmatoarele:soste(doua perechi),busola(in caz ca te ratacesti),trusa de prim ajutor(in caz ca Doamne fereste ti se intampla tie ceva sau unui coleg),mancare(de o potrinva sanvisuri sau mancare ambalata conserve etc. dar nu mancare lichida),o patura,un sac de dormit,periuta de dinti,haine(si groase si suptiri vremea e inselatoare),un telefon(pentru contact dar sa nu il foosesti decat in cazuri de urgenta sa nu i se duca bateria),sprei de tantari,incaltaminte,cort (in caz ca nu a adus profesorul respectiv),doua lanterne,chibrite brichieta(dar sa ai grija cu ele), o perna, in rest ce vrei tu! Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu!

| adelaadela31 a răspuns:

Pai, in primul rand ar trebui sa iti iei hainele...
-5 perechi de pantaloni!
-10-13 tricouri deoarece daca este vara o sa transpiri mult dar daca este iarna 5-8 bluze.
-Pelerina de ploaie... obligatoriu
-Casti sa asculti muzica in momentele plictisitoare.
-Mp3
-O sticla de apa la jumatate depinde de cate ore mergeti (tin minte ca eu am facut 12 ore)
-O sapca, sau o bentita ceva.
Igiena>
-Sapun,, de care vrei.
-Sampon.
-Gel de dus.
-pieptane
-deodorant,
-luciu (daca ti se crapa buzele)
Si in rest, mancare ti-as recomanda ceva usor,, adica nu sendwich ..merg fructe poate ceva dar sa fie rece daca e vara..totul sa fie rece