| anonim_4396 a întrebat:

Pot calatori in U.E. cu acordul parintilor si doar cu buletinul? Pasaportul mi-a expirat. Trebuie sa-mi fac altul? (am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Pentru tarile din U.E. e de ajuns o imputernicire de la parinti.

3 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Nu e de ajuns acordul parintilor si buletinul in caz ca mergeai intr-o tara care nu era dun U.E atunci aveai nevoie de pasaport

| BikaBianca a răspuns:

Trebuie sa-ti faci pasaportul..Nu e de ajuns cu buletin si cu acordul parintilor sa calatoresti in U.E chiar daca ai 16 ani!

| boris6288 a răspuns:

In UE nu este nevoie de pasaport doar acordul parintilor si Cartea de identitate