| Deserth a întrebat:

Pentru a calatori in Franta ca cetatean roman se poate doar cu buletinul? sau trebuie sa ai si pasaportul? As face o vizita, nu am mai fost din anul 2010.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai 18 ani impliniti, calatoresti doar cu buletinul in tarile Uniunii Europene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai avea nevoie de pasaport sa calatoresti intre doua tari din UE?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Suntem in UE si calatorim doar cu buletinul.

| Deserth explică (pentru MihaiNicu23):

Stiu asta dar cum a fost cu atentatele alea se cerea sa ai si pasaportul la tine pt.cateva luni.

| suntserios a răspuns (pentru Deserth):

Nu s-a cerut niciodata asa ceva. S ar fi incalcat niste principii de baza ale UE

| PainTech a răspuns (pentru Deserth):

E posibil ca la granita controalele sa fie mai amanuntite, dar in UE poti calatori doar cu buletinul*.