| ITMonster a întrebat:

Pot iesi din tara daca i-mi expira buletinul in 2 luni?

Răspuns Câştigător
| hevybeea a răspuns:

BInenteles ca poti iesi din tara daca nu e expirat buletinul dar cu conditia sa te intorci in tara pana nu expira. Daca vrei sa stai mai mult de 2 luni afara atunci ar fi indicat sa mergi sa ti-l schimbi, te vor intreba de ce vrei sa il schimbi asa de repede iar tu sa le spui ca pleci afara din tara si nu sti cand te vei intoarce si ti-l vor schimba fara nici un ban in plus.

8 răspunsuri:
| mmm1 a răspuns:

Da daca e valabil cand iesi

| Larisa123 a răspuns:

Nu stiu dar sa vii in tara se poate doar cu o fisa anume pentru asta! Funda?

| love74144 a răspuns:

Nu cred deoarece iti trebuie act de indentitate si cred ca tiar da amenda ff mmare daca te prinde cu un buletin expirat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu poti sa esi trebuie sal refaci asa am Patit si eu am mers pana la vama si cand ma verifica...Atunci mi-am dat seama ca a expirat a vrut sa-i dau 100 de euro sa ma treaca ori sa ma intorc laughing Deci refatil

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti iesi oricand in termenul de valabilitate, depinde cat vrei sa stai in strainatate. Totusi este bine sa-l preschimbi, se poate face preschimbarea cu 180 de zile inainte de expirare. Numai bine!

| Emilia22 a răspuns:

Buna Sebi, da poti iesi din tara, si eu am fost in aceeasi situatie si nu am avut nici o problema.

| elena2012 a răspuns:

Odata ce inca nu e expirat.de ce nu happy

| stelos a răspuns:

Eu stiu ca trebuie ca atul tau de identitate sa mai fie valabil minim 6 luni! La vama poti sa iesi doar daca nu sunt foarte atente autoritatile vamale, desi e putin probabil si e pacat sa te intoarca inapoi, asa ca...