| ejymas a întrebat:

Poti merge intr-o excursie in Italia de 3 zile din Romania fara sa te puna una din tari in izolare?

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Am fost saptamana asta cu masina personala am stat 3 nopti la hotel si m-am intors miercuri seara.
Ai voie 120 de ore la italieni fara carantina si tranzit la unguri si sloveni. Fara test si fara vaccin.
Problema este in tara cand te intorci, te baga in carantina.Eu am avut ordin de servici si contracte comerciale semnate, mi le-au cerut la vama la intrare si am scapat de carantina.
Nu ai ce face in Italia, toate restaurantele sunt inchise.Am mancat doar la restaurantul hotelului.Am fost o tura pe malul lacului totul era inchis, doar o gelaterie deschisa, am luat o inghetata si m-am plimbat putin.La noi in tara in comparatie este boierie.

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Carantinarea este obligatorie atata timp cat nu tranzitezi locul

| Werrich a răspuns:

Dacă te vaccinezi, când te întorci în România nu mai stai 14 zile în carantină.