| Lucifer a întrebat:

Stiati ca locatia serverului www.TPU.ro a fost in Dublin, Irlanda acum 6 zile? Cu 94.5 useri din romania, 1.6 italia, 0.7 spnia si 3.6% alte tari. Serverul TPU.ro acum este in Gunzenhausen, Bayern,, Germania cu o valoare estimativa a site`ului de 82314.8 de dolari, cu 91.7 % useri din romania, 2.8 korea, 2.1 italia, 0.7 spania, 0.6 moldova si 2.2% alte tari.

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Nu, nu am stiut.
Informatia este super.
Stiam doar de Spania.
Nu inteleg ce vrei de fapt.
Adica trebuie sa luam si noi niste bani din accesarea acestui site precum nemtii?
Eu ma bucur, ca am in casa mea o multime de prieteni virtuali, dar daca am gresit in privinta banilor, te rog, sa ma scuzi...adica cei din Korea acceseasa TPU mai mult decat cei din Italia, Spania...la Rep.Moldova inca este FB.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiam.

| silvio a răspuns:

Tradu-mi si mie... happy

| silvio a răspuns:

@Leinad, ziceam sa ne explici si noua, celor mai profani, ce e cu serverul asta care se plimba prin toata lumea. Sau, probabil, te-ai adresat doar cunoscatorilor... Pe bune, eu chiar n-am priceput ce-ai vrut sa zici. happy Dar nu-i nicio problema daca n-ai timp sa-ti bati capul cu mine. happy

| Daniutza a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu de unde stii?

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Foarte interesant!

| alexutzu00791 a răspuns:

Prea multe cifre...credeai ca e site-ul degeaba laughing plus ce ia de la heyo. Bravo intreprinzatorului. Sunt o multime de siteuri d astea in lume, aveam si noi nevoie de unul in romanica

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Adica site-ul TPU.ro are o valoare estimata la 82314. 8$?

| Lucifer explică:

Nu intelegeti gresit. Toate site-urile castiga bani prin reclama la fel ca televiziunile, dar valoarea acestui site este mica pentru numarul de utilizatori. Locul pentru reclama se cumpara cu foarte putini bani pentru numarul foarte mare de utilizatori pe care ii are acest site. Sa nu credeti ca mai am "ganduri negre" cum aveam inainte. Aceasta intrebare este postata pentru a informa utilizatorii ca TPU cu toate ca este un site foarte bun si interactiv, nu este platit pe masura. Nu vedeti ca nu mai sunt vechi? Acuma sunt "nou" cuminte big grin

| Lucifer explică:

Am un raspuns care nu este moderat de mai bine de 48 de ore. La care expert este raspunsul meu? Care ai ciuda pe mine si ti-e frica sa-mi spui in "fata"?

| Lucifer explică:

Silvio, ce anume sa-ti traduc?